Weronika.net

Przyjaciele św. Weroniki Giuliani. Miłość pozwoliła się odnaleźć.

O stronie

Witaj,  nazywam się Kamil Beniuk i jestem autorem tej strony.

Jestem także uczniem św. Weroniki Giuliani. Oto moja historia – świadectwo spotkania ze św. Weroniką:

Kiedy zadawałem sobie pytanie na czym polega świętość, właśnie w moim przekonaniu, to Maryja skierowała moje kroki w kierunku swojego Syna. Któregoś wieczoru „skakałem” po kanałach w TV. Kiedy wszedłem na kanał TV Trwam trafiłem na dokument o świętej mistyczce, który trwał już prawie połowę. Coś mnie tchnęło i obejrzałem go do końca. Byłem pod dużym wrażeniem tego materiału. Dotknął mnie tam mocno, że po nim poprosiłem główną bohaterkę o pomoc w drodze do Nieba.  Film nazywał się „Przebudzenie Giganta” i opowiadał o św. Weronice Giuliani.

Zjednoczenie Trzech Serc opisuje św. Weronika: “Moja droga Mateczka uznała mnie naraz w szczególny sposób za swoją córkę, oddała mnie swemu Synowi Jezusowi i wtedy te dwa rozmiłowane serca zgodnie pociągnęły do siebie moje serce. Miłość Boża jest magnesem. W pewnej chwili, gdy trwałam w sobie, moje serce zostało porwane przez miłość i zjednoczyło się z Bożym sercem. Serce Maryi, które bije zawsze zgodnie z sercem Jej Syna, przyciągnęło do siebie to serce. Istotnie, ponieważ było ono owładnięte miłością, nie mogło uczynić nic innego, jak tylko poddać się Jej i zostać uniesione tam, gdzie Ona tego chciała. Jednakże – mimo to, że raz znajdowało się w sercu Jezusa, a raz w sercu Maryi, mnie wydawało się, że nie ruszało się ze swego miejsca
św. Weronika Giuliani, Dziennik życia wewnętrznego, Wydawnictwo m, Kraków s. 166

(szkic Serca narysowany przez św. Weronikę Giuliani)

Kamil Beniuk – mgr teologii UKSW specjalność: teologia duchowości, katecheta w szkole podstawowej na Białołęce. Apologeta Kościoła Katolickiego. Założyciel strony www.apologetyka.org oraz administrator www.apologetyka.katolik.pl. Wokalista i gitarzysta.  Mąż Kasi oraz tata Oli i Piotra.

Weronika.net